pogorzelica noclegi

Pogorzelica


Pogorzelica - idealna na urlop


Pogorzelica, jest to małe miasto , które leży w gminie Rewal, w województwie zachodniopomorskim. To jedna z najbardziej wyjątkowych nadmorskich miejscowości. Wczasowicze mogą tu nie tylko relaksować się na szerokiej piaszczystej plaży, ale też cieszyć oko wspaniałymi krajobrazami.  Po zachodniej stronie Pogorzelicy znajduje się jezioro Liwia Łuża, za to po stronie wschodniej mamy możliwość obserwowania zarastającego jeziora Konarzewo.

Liwia Łuża, to naturalny akwen przybrzeżny Bałtyku. Całkowity teren akwenu wodnego i jego obrzeża mieszczą się w rezerwacie ornitologicznym.  W jeziorze obowiązuje zakaz pływania. Jak przystało na nadmorski kurort, odnajdziemy tu z pewnością smażalnie ryb, restauracje i budki z goframi. 

Równocześnie Pogorzelica, jest to kapitalne miejsce do przechadzek w naturalnym otoczeniu przyrody, gdzie możemy odetchnąć nieskazitelnie czystym powietrzem.


Pogorzelica - odnajdziesz tu atrakcje dla całej rodziny


Obowiązkową atrakcją w Pogorzelicy, jest oglądnięcie i przejażdżka jedyną w Europie Kolejką Wąskotorową. Wraz z całą infrastrukturą została ona zrewitalizowana. 

Rozpoczyna podróż rano z Gryfic i cały dzień kursuje przez miasta: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze, Pogorzelica.  Zatrzymuje się w fascynujących miejscach, a parowóz i zabytkowe wagoniki przenoszą w przeszłość. 

Wspominając Trzęsacz dobrze jest tu pozostać i oglądnąć pozostałości gotyckiego Kościoła pw. św. Mikołaja na klifie, który ekscytuję swoją historią i legendą. Jednak kiedy nie dopisze pogoda, a chcemy skorzystać z wodnych atrakcji, można odwiedzić basen lub aquapark.

Znajdziemy tu baseny zewnętrzne, jak i kryte. Pośród głównych atrakcji są między innymi: wodospady, basen solankowy, gejzery, jak również jacuzzi i stanowiska wodne do masaży.  Dzieci na pewno ucieszą się z placu wodnych atrakcji Wodna Dżungla, jak również z dwóch zewnętrznych zjeżdżalni o długości 60 i 130 m. 
 

Najlepsze noclegi - tylko tu


Jest tu na stronę pogorzelica.pl mnóstwo różnych wariantów noclegu, takie jak: domki letniskowe, hotele, apartamenty czy kwatery prywatne. 
Wszystkie umiejscowione w wspaniałym, obejmującym całą miejscowość sosnowym lesie.  Ci bardziej wymagający docenią na pewno nowoczesne jak i stylowe wnętrza w apartamentach czy hotelach, jednakże nie brakuję tu również kameralnych miejsc dla turystów doceniających bliskość natury. 

Na pewno znajdzie się tu nocleg dla każdego jak i na każdą kieszeń.